Kočky k adopci

Kočky v naší péči, které aktuálně hledají nový domov

Mazel

Je to postarší (5+) mourovaný kocourek, který se toulal na stavbě v Praze – Smíchově. Již venku vyhledával kontakt s lidmi.

Jedná se o velmi kontaktního kocourka vyžadujícího  pozornost a mazlení. Občas upovídaný. Rád si hraje s pírky a běhá jak kotě i za laserem. Ostatních koček si spíše nevšímá.

Je vykastrovaný, odčervený a očkovaný.  

Žije v dočasce u Ivany.

Hodil by se k někomu, kdo je často doma  a rád by kamaráda, který by mu dělal společnost.

Mikeš

Mikeš je krásný černý kocourek. Z života venku si odnesl dva ulomené přední zuby, byl léčen antibiotiky, rád jí a miluje hlavně paštiky. Je stále trochu plachý, s ostatními kočkami však vychází dobře. 

Jsou mu cca 2 roky. Je kastrovaný, odčervený a čeká ho ještě očkování.

Žije v dočasce u Daniely.

Adélka

Černá kočičí slečna cca osmi měsíční, byla odchycena u stanice CNG v Praze 5 – Jinonicích, kde žila se svojí kočičí rodinou. Celá rodina byla plachá. Kočička je hravá, mazlivá a ráda jí. Dobře vychází i s ostatními kočkami.

Kastrovaná, odčervená a dvakrát očkovaná.

V dočasce udělala velký pokrok v důvěře k člověku. Nechá se hladit i od návštěv. Je k nerozeznání od své sestřičky Amálky. Jen teta Markéta je odliší.

Žije v dočasce u Markéty se svými sourozenci.

Amálka

Černá kočičí slečna cca osmi měsíční, byla odchycena u stanice CNG v Praze 5 – Jinonicích, kde žila se svojí kočičí rodinou. Celá rodina byla plachá. Kočička je hravá, mazlivá a ráda jí. Dobře vychází s ostatními kočkami.

Kastrovaná, odčervená a dvakrát očkovaná.

V dočasce udělala velký pokrok v důvěře k člověku stejně jako její sestřička Adélka. Nechá se hladit i od návštěv. Je k nerozeznání od své sestřičky Adélky. Jen teta Markéta je odliší. 

Žije v dočasce u Markéty se svými sourozenci.

Kulíšek

Malý mourovatý kocourek cca osmi měsíční, byl odchycen u stanice CNG v Praze 5 – Jinonicích, kde žil se svojí kočičí rodinou.  Celá rodina byla plachá. Kocourek byl ze sourozenců nejplašší. V dočasce udělal velký pokrok. Je hravý, mazlivý, ale dokáže dát najevo, že už to stačilo. Rád jí. Dobře vychází s ostatními kočkami i kocoury.

Kastrovaný, odčervený a dvakrát očkovaný.

Žije v dočasce u Markéty se svými sourozenci.

Áda

Drobná mourovaná kočička s rezavými skvrnami byla zachráněna na stavbě v Praze – Smíchově. Když přišla byla plachá, vše pozorovala. Ale dělá velké pokroky, už si krásně užívá mazlení a přede, ukazuje bříško. Ráda jí z ruky. 

Je kastrovaná, odčervená a dvakrát očkovaná. Jsou jí 2+.

Bude potřebovat trpělivého majitele, který jí dá čas, aby mu začala důvěřovat.

Žije v depozitu ve Stodůlkách.

Amy

Drobná želvovinová kočička byla zachráněná na stavbě v Praze – Smíchově.  Je velice klidná, mazlivá, ráda se nechává hladit a přede. Ráda jí. S dalšími kočkami vychází dobře. Jen je ještě trochu lekavá při vyšším hluku.

Je vykastrovaná, odčervená a čeká jí ještě očkování. Věk 2+. Negativně testovaná na Fiv a Felv.

Žije v dočasce u Magdalény.

Eliška a její koťata

Byla odchycena v rámci kastračního programu v zahrádkářské kolonii Na Hliníku v Praze 5. Jedná se o cca 8 měsíční kočičku, která již byla ve vysokém stupni břežosti a 1.4.2024 porodila pět krásných koťat – čtyři rezavá a jedno mourované. Rezíci jsou Salko, Medík, Máťa a Bublinka. Jediná mourinka je Páťa. Koťata jsou zdravá, hravá a rostou jako z vody.

Zatím je nedůvěřivá. Je odčervená, po odstavení koťat jí čeká kastrace a očkování. Pak teprve bude moci do nového domova. Koťata půjdou do nového domova nejdříve ve 12 týdnech tj. na konci června. 

Kočičí rodinka je v dočasce u Daniely.

Salko
Bublinka
Máťa
Medík
Páťa

Samuel

Samík je cca 2letý kocourek. Je mazlivý, komunikativní, hravý a trochu vybíravý v jídle. Zvyklý na ostatní kočičky. 

Odčervený, kastrovaný a jednou očkovaný.

Stracciatella

Stracciatella je tříbarevná dlouhosrstá kočička – spíše odrostlé kotě. Je jednou ze zachráněných koček v kauze Třebestovice, kde žila s více jak deseti dalšími kočkami zavřená v tmavé kůlně. Musela být částečně ostříhaná, aby se zbavila všech obřích dredů a zahojily se jí rány, které měla pod dredy. Srst jí krásně dorůstá, ale k dokonalosti to bude ještě chtít čas. Je mazlivá, hravá, komunikativní jak s lidmi, tak s ostatními kočkami. Překypuje energií. Potřebuje společnost další hravé kočky, ideálně Žofinky, na kterou je zvyklá. 

Je vykastrovaná, odčervená. 

Žofinka

Žofinka je šedomourovaná kočička – spíše odrostlé kotě. 

Je jednou ze zachráněných koček v kauze Třebestovice, kde žila s více jak deseti dalšími kočkami zavřená v tmavé kůlně. Bohužel jí muselo být vyoperováno pravé oko, které bylo natolik poškozené, že se nedalo již zachránit. Žofinka je mazlivá, hravá, jemná a zvyklá na ostatní kočky. Překypuje energií. Potřebuje společnost další hravé kočky, ideálně Stracciatelly, na kterou je zvyklá. 

Je vykastrovaná, odčervená.